top of page
  • Obrázek autoraJessi

8 důvodů, proč je Málaga ideálním cílem vašich cest


Málaga, dovolená ve Španělsku

V dnešním článku vám nabídnu hned 8 důvodů, proč zamířit zrovna do tohoto půlmilionového andaluského města Málaga na jihu Španělska.


Pokud vás budou po přečtení článku napadat další důvody, neváhejte je pro inspiraci přidat dole v komentářích :)


1) Potěcha oka

Málaga potěší vaše oči v mnoha ohledech: uvidíte tu přístav, moře, hory, kopce, historii sahající až do dob říše římské, umění – ať už to v muzeích či kostelech, nebo to pouliční (o tom jsem napsala fotoreporzáž zde).

Málaga, dovolená ve Španělsku

Málaga, dovolená ve Španělsku


2) Pohyb po městě

K pohybu po městě vám stačí vaše nohy. Pokud jste ubytovaní v blízkosti historického centra, dojdete pohodlně všude pěšky: do přístavu, na pláž Malagueta, ke všem památkám nebo do El Corte Inglés (síť španělských obchodních domů). No a z letiště do centra zpět se dostanete pohodlně letištním autobusem (linka A).


Málaga, dovolená ve Španělsku


3) Slunce

Málaga má v průmeru 320 slunečních dní v roce.

Málaga, dovolená ve Španělsku


4) Kolébka umělců

Je rodištěm Pabla Picassa a Antonia Banderase. Pabla můžete potkat v bronzové podobě na Plaza de la Merced sedícího na lavičce před svým rodným domem.

Antonia můžete potkat z masa a kostí pobíhat po městě. Bydlí hned u Teatro Romano a kousek od přístavu vybudoval divadlo Teatro del Soho, kde i sám režíruje a hraje. Naposledy to byl třeba muzikál Company. Teď během velikonočního Svatého týdne Semana Santa se letos navíc aktivně účastnil procesiones.

Málaga, dovolená ve Španělsku, Pablo Picasso
Pablo Picasso před svým rodným domem

Málaga, dovolená ve Španělsku, Antonio Banderas

Málaga, dovolená ve Španělsku, Antonio Banderas
divadlo Antonia Banderase


5) Kulinářský zážitek

Skvěle se najíte. Ať už jste na sladké nebo na slané. Na každém rohu prodávají třeba tortas locas, malagskou sladkou specialitu

Ti z nás, co jsme spíš na slané, si můžeme pochutnat na mořských plodech (třeba gambas nebo conchas finas), espetos, porra antequerana nebo campero. No a samozřejmě všudypřítomné chorizo a jamón serrano.

Málaga, dovolená ve Španělsku, krevety, španělská gastronomie, španělská kuchyně, španělské jídlo

Málaga, dovolená ve Španělsku, španělská gastronomie, španělská kuchyně, španělské jídlo

Málaga, dovolená ve Španělsku, španělská gastronomie, španělská kuchyně, španělské jídlo

Málaga, dovolená ve Španělsku, španělská gastronomie, španělská kuchyně, španělské jídlo

6) Dobré pití

Skvělé jídlo pak můžete taky dobře zapít. Málaga má třeba vlastní pivo Victoria Málaga. Pokud jste spíš na víno, můžete si ho vychutnat třeba v restauraci El Pimpi. Antonio Banderas si tuto restauraci zamiloval tak moc, že ji nakonec koupil.

Málaga, dovolená ve Španělsku, španělské pivo


7) Skvělá poloha

Málaga je strategické místo pro podnikání různých výletů na další zajímavá místa. Můžete navštívit třeba Marbellu, Rondu, Antequeru nebo Granadu.


Málaga, dovolená ve Španělsku, Marbella, Granada, Sierra Nevada, Antequera
snímek z Google map


8) Kultura

Milovníci kultury si určitě přijdou na své. Banderasovo divadlo už jsem zmínila, to ale zdaleka není všechno. Kromě toho tu mají krásné kino Cine Albéniz, které najdete hned vedle Teatro Romano a zajít si můžete na méně komerční filmy, které si tu vychutnáte v úžasné klasické atmosféře starých kin.

Zastihnout můžete v Málaze i konkrétní kulturní akce konané v průběhu roku. Třeba filmový festival v březnu, Semana Santa (většinou) v dubnu a řada dalších křesťanských velkolepých událostí, nebo třeba Feria de Málaga v srpnu.

Málaga, dovolená ve Španělsku, kino ve Španělsku, festival Málaga

Tak co, už hledáte letenky? :)


Plánujete cestu do Španělska nebo jiné hispanofonní země a chcete se umět domluvit?

Pokud ano, máte skvělou příležitost získat na vaše cesty užitečnou jazykovou výbavu v mém nabušeném online videokurzu, který bude spuštěn co nevidět. Chcete o spuštění kurzu vědět mezi prvními a získat navíc exkluzivní early bird slevu pro neváhavé?

Klikněte SEM a dozvíte se víc.

Poku máte raději synchronní lekce, můžete si se mnou domluvit online lekce přes Zoom, které jsou taky velmi efektivní a zábavné, více zjistíte ZDE.
VĚDOMOSTNÍ KVÍZ:Málaga, dovolená ve Španělsku

Hola, moje jméno je Jessica.

jsem autorkou vzdělávacího projektu Español con Jessi,

lektorka prezenčních i online lekcí španělštiny,

skupinových kurzů,

a


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


logo bez pozadí.png
bottom of page